“Skarpety na drutach” Leny Fuchs wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób zapracowanych, którzy nie potrafią znaleźć sposobu na pozbycie się nadmiaru stresu i złapanie oddechu w ciągłym pośpiechu codzienności. Prace ręczne, po godzinach pracy oraz po szkole to doskonała możliwość na relaks, który wielu z nas z całą pewnością, by się przydał. Niestety nie każdy potrafi znaleźć dla siebie zajęcie, które pozwoli mu na oderwanie się od rzeczywistości. Każda chwila dla siebie może być niezwykle cenna, tym bardziej, że w tygodniu pracy czekają przecież nadgodziny i zwykłe, domowe zadania, których nie można sobie odpuścić.

Dla kogo przeznaczona jest książką “Skarpety na drutach”?

Tytuł jest przeznaczony dla miłośników robótek ręcznych, którzy pragną spróbować swoich sił w nowej dziedzinie. Dzięki tej pozycji, nawet laicy, będą w stanie szybko osiągnąć pełnię zdolności do robienia na drutach skarpetek. Przekazywana wiedza jest bowiem łatwo przyswajalna i przedstawiona w niezwykle przystępny sposób, co pozwala każdemu, kto poświęci minimum swojego wolnego czasu na lekturę, na osiągnięcie wyznaczonego celu. Potem tylko trzeba znaleźć kilka godzin w tygodniu na odpoczynek i wziąć druty do rąk.

Także ci, którzy już zapoznali się z tematyką, mogą poszerzyć swoją wiedzę o nowe horyzonty. Zawarta jest w niej wiedza z dziedziny robienia na drutach skarpetek oraz podkolanówek, uwzględnia klasyczne i nieco mniej znane techniki. Wśród nich warto wymienić instrukcje robienia ściągaczy warkoczykowych i prążkowanych oraz wiele rodzajów czubków. Robienie trzyczęściowych pięt to oczywiście podstawa, ale sposobów na to jest więcej niż jeden.

Robótki ręczne cieszą się wielką popularnością, a ich miłośników przybywa. Stale poszukujemy dobrych sposobów na ucieczkę od codziennego biegu, a “Skarpety na drutach” to jeden z nich. Warto sięgnąć po lekturę, nawet, gdy nigdy nie próbowało się swoich sił w podobnych dziedzinach i szczególnie wtedy, gdy brak sposobów na rozluźnienie przyprawia nas o wiele nieprzespanych nocek. To także bardzo dobra lektura dla tych, którzy z zamiłowaniem od dawna parają się tym “fachem”, gdyż zawsze warto uzupełnić swoje wiadomości i zdobyć nowe, pomocne umiejętności.