Książka “Sauna. Domowe SPA” jest niezbyt nową pozycją, którą możemy znaleźć na polskim rynku książki w tematyce organizacji przydomowej sauny oraz wykorzystania wody w walce o zdrowie i urodę (ciekawostką jest bowiem fakt, że skrót SPA wywodzi się od łacińskiego wyrażenia “Sanus Per Aquam”, oznaczającego nic innego niż “Zdrowie przez wodę”.

“Sauna. Domowe SPA”

Książka autorstwa Bertil Arwidson oraz Ingald Andersson to zaledwie 88 stronnicowa pozycja. W głównej mierze posiada ona charakter poradnika, poruszające wiele aspektów, dotyczących tytułowej sauny oraz domowego SPA. Przedstawione są w niej wiele ciekawych rozwiązań, które z pewnością będą bardzo cennymi poradami dla wszystkich tych, którzy marzą o profesjonalnej saunie we własnym domu oraz są wielbicielami kąpieli w gorącej parze. W książce znajdziemy więc wiele opisów na temat tego, jak połączyć przydomową saunę ze standardową łazienką czy (dla większych pasjonatów tej formy dbania o swoje zdrowie) nawet z pokojem gościnnym.

Zaletą książki jest jej bardzo duża wieloaspektowość. Zawiera bowiem wiele praktycznych porad i rozwiązań, które mogą okazać się bardzo pomocne – na przykład na temat odpowiedniego doboru materiałów do zbudowania sauny, a także sposobów w jakich można utrzymać to miejsce w czystości oraz odpowiedniej wydajności. Znajdziemy także tutaj przegląd najbardziej przydatnych akcesoriów do sauny, które z pewnością uprzyjemnią nam pobyt w takim domowym SPA z sauna. Gdy interesuje Cię więcej szczegółów np. jaką boazerię dobrać do sauny, warto zaglądnąć do ofert sklepów internetowych, np. Saunahome.

Książka z pewnością godna polecenia, dla wszystkich tych, którzy są pasjonatami tego tematu.