Książka nosząca tytuł “Ogród z charakterem. Jak go stworzyć” to bardzo pomocna literatura dla osób, które chcą założyć ogród koło domu i chcą przy okazji czuć się w nim naprawdę dobrze. Wiadomo, że praca nad założeniem ogrodu może być bardzo skomplikowana i długotrwała, jednak warto się w nią solidnie zaangażować, gdyż wtedy właśnie ma się pewność tego, że wszystkie zadania zostaną wykonane w stu procentach prawidłowo.

Autorką książki jest Joanna Włodkowska van Ommen. To bardzo doświadczona architektka przestrzeni, która zna się na ogrodnictwie, dlatego pomaga ona przeciętnym osobom spełnić swoje marzenia o posiadaniu własnego ogrodu z bajki. Jest to jak najbardziej możliwe, a książka pokazuje, że wcale nie trzeba inwestować w takie prace całych swoich oszczędności.

Ciekawe style ogrodów

W książce przedstawionych zostaje wiele stylów ogrodów, na które dane osoby mogą się zdecydować. Można więc zaczerpnąć z niej różnego rodzaju inspiracje, którymi potem można się kierować przy zakładaniu własnego ogrodu. Większość z tych stylów jest bardzo nowoczesna, więc z pewnością powinny się one spodobać czytelnikom i ich zaciekawić. Książka zawiera też wiele ilustracji, które można sobie dokładnie przejrzeć, na spokojnie, we własnym domu. Potem można na nie rzucać okiem i tworzyć swoje projekty ogrodów, spośród których wybierze się jeden wymarzony. W książce jak widać wyraźnie można znaleźć naprawdę wiele cennych porad z zakresu ogrodnictwa, i to z najlepszej ręki, więc warto na nich polegać, gdy nie ma się pomysłu na ogród, a chce się go mieć. Autorka zwraca uwagę również na dobór roślin ogrodowych, aby nie brać pierwszych z brzegu roślin, ponieważ wtedy cała kompozycja może się prezentować niezbyt estetycznie i cały wysiłek może zostać zmarnowany.

Przejrzyste aranżacje

Zaproponowane przez autorkę kompozycje są niezwykle przejrzyste, dlatego z tego typu aranżacji korzysta obecnie coraz większa grupa osób. Oczywiście jest to zrozumiałe, ponieważ nie wszyscy wiedzą, jak się za to zabrać na samym początku, w jakie materiały i rośliny zainwestować, jakie prace wykonywać krok po kroku. Książka rozwieje wszystkie wątpliwości, więc można na niej polegać w stu procentach, bo na pewno nie powinna ona nikogo rozczarować. Warto pamiętać o tym, że tworzenie takich aranżacji ogrodowych daje mnóstwo satysfakcji, o czym autorka wspomina na każdym kroku, więc do proponowanych aranżacji warto dodać zawsze coś od siebie, aby domownik miał poczucie, że włożył coś od serca do tworzonego ogrodu.

Również przy tworzeniu swojego ogrodu można skorzystać z pomocy osób, które na co dzień zajmują się zakładaniem ogrodów. Na terenie małopolski w takich pracach specjalizuje się firma: Ponadczasowe Ogrody.