Metodykapracy adwokataMłodzi adwokaci najczęściej mają już za sobą bardzo dużo przeczytanych książek. Najczęściej mają także doskonały bagaż doświadczenia wyniesiony ze studenckich praktyk, a także z ciężkiej pracy podczas aplikacji adwokackiej. Problem wypłynięcia na rynek pracy może być bardzo duży i częstokroć może sprawiać liczne problemy. Sama metoda pracy jest także bardzo kłopotliwa, a różne obserwacje (poprzez dotychczasowe praktyki) mogą młodemu prawnikowi sprawić niemały mętlik w głowie.

“Metodyka pracy adwokata w sprawach cywilnych”

Odpowiedzią na te wszystkie problemy jest książka pt. “Metodyka pracy adwokata w sprawach cywilnych”, która w kompleksowy sposób wykłada poruszane w tytule kwestię. Książka zawiera wiele praktycznych porad, które pozwalają dobrze przygotować się do konkretnej sprawy. Już po kilku stronach można poznać (o ile ktoś nie znał wcześniej autora- Andrzeja Tomaszka), że napisana jest przez specjalistę, a wiedza wykorzystana przy pisaniu pracy była zdobywana przez lata.

Książka opisuje w zasadzie sposoby poruszania się pełnomocnika po prawnym świecie. Znajdziemy tutaj przykładowe opisy relacji z klientem czy sądem. Wszystko, co należy jeszcze raz dobitnie podkreślić, ma wyraz praktyczny, co odróżnia książkę od wielu prawniczych pozycji. Autor do publikacji podszedł niezwykle fachowo, przekazując maksymalną ilość wiedzy przystępnym dla czytelnika językiem. Należy mieć świadomość, że jest to jednak książka nie dla każdego. Jej adresatem są przede wszystkim młodzi prawnicy. Osoby, które nie są związane z tematyką, a chciałby zobaczyć jak wygląda życie adwokata powinny raczej sięgnąć po książki fabularne.

Jeżeli jednak ktoś potrzebuje porady prawniczej proponuje zwrócić się o pomoc do profesjonalnego adwokata lub kancelarii adwokackiej.