Książka “Gry i zabawy dla dzieci” jest nowym poradnikiem dla rodziców, wydawanym w 2016 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorką książki jest Małgorzata Cieślak. Pozycja została ponadto wzbogacona barwnymi ilustracjami wykonanymi przez Joannę Zagner-Kołat.

“Gry i zabawy dla dzieci”

Autorka wysuwając propozycję wielu różnorodnych gier i zabaw (nie tylko w domowym zaciszu, ale także podczas spacerów czy wyjazdów) bardzo wyraźnie podkreśla wielką rolę zabawy w kształtowaniu osobowości dziecka, jego działań oraz szeroko pojętego rozwoju. W książce można znaleźć obszerny zbiór zabaw oraz gier dla dzieci w różnym wieku – zarówno tych młodszych (niektóre zabawy przeznaczone są już dla dzieci, które nie skończyły jeszcze pierwszego roku życia), jak i również dla dzieci starszych. Przedstawione w pozycji propozycje są bardzo kreatywne oraz łatwe do przeprowadzenia, przy wykorzystaniu wielu przedmiotów codziennego użytku bądź takich, które łatwo stworzyć samemu. Wszystko to sprawia, że gry nie są dla dzieci nudne i monotonne, a przecież jest to jeden z najważniejszych wymogów zabaw dla dzieci, ze względu na fakt, że dzieciaki ogólnie szybko się nudzą i ciężko jest je zająć na dłuższą chwilę.

Książka jest bardzo czytelnym poradnikiem, który z pewnością może przydać się każdemu rodzicowi, któremu czasami brakuje już pomysłów na zabawy dla swojego dziecka. Ponadto zawarte w niej propozycje zabaw i gier wymagają od dziecka (i często również od rodziców) wielkiego zaangażowania i kreatywności. Są więc bardzo dobrą alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem czy ekranem tabletu oraz mogą okazać się niezwykle skuteczne w polepszaniu relacji oraz więzi pomiędzy dziećmi, a rodzicami.

Z poradnika oprócz rodziców korzystają także osoby, które zajmują się organizowaniem urodzin dla dzieci. Dzięki temu poradnikowi każde urodziny mogą różnic się od innych pod względem gier i zabaw. W Krakowie firmą, która korzysta z poradnika jest Agamasport, która organizuje “aktywne” urodziny dla dzieci. Tutaj możecie sprawdzić jej ofertę: https://www.agamasport.pl/urodziny-dla-dzieci-w-krakowie/