Książka “Podatki i prawo podatkowe” została wydana w 2016 roku. Jej autorami są doktorzy nauk prawnych i cenieni specjaliści w zakresie prawa finansowego oraz prawa podatkowego – Andrzej Gomułowicz oraz Dominik Mączyński. Książki stanowi kompleksowy zbiór wiedzy na temat problematyki prawa podatkowego. Tematyka ta jest ujęta w książce w sposób obszerny (pozycja liczy prawie 800 stron), a także dość szczegółowy.

Jakie informacje zawiera książka?

Niewątpliwą zaletą książki jest świeżość na rynku wydawniczym. Dzięki temu autorzy mieli możliwość zawrzeć w pozycji najnowsze zmiany w prawie podatkowym, które zaszły na przełomie ostatnich lat, a także dokładnie omówić aktualnie obowiązuje przepisy prawa. Wszystko to sprawia to, że książka Gomułowicza i Mączyńskiego stanowi bardzo dobre oraz szczegółowe omówienie zagadnienia, dlatego też nie ma większej konieczności sięgania po inne, podobne pozycje, aby coś doczytać bądź poznać szczegóły jakiegoś aspektu, który jest w książce omawiany.

Pozycja “Podatki i prawo podatkowe” zaliczana jest do tak zwanej literatury specjalistycznej. Dlatego też będzie stanowić fachową lekturę dla wszystkich tych, którzy potrzebują zdobyć bądź pogłębić swoją wiedzę na temat podatków oraz obowiązujących w Polsce (a także w Europie – ponieważ książka zawiera informacje o europejskich prawach podatkowych) przepisów. Publikacja okaże się przydatna także wśród osób studiujących takie kierunki jak prawo, administracja czy księgowość i rachunkowość, a także dla wszystkich tych, którzy z racji odbywanych szkoleń bądź kursów potrzebują dokształcić się w tej tematyce.

Jeżeli okaże się, że książka jest napisana językiem niezrozumiałym, w przypadku podatków warto zwrócić się do specjalistów z biura rachunkowego RoscoTax. Pełną ofertę biura możesz znaleźć klikając w link.