Jazda na nartach to umiejętność, którą dość łatwo sobie przyswoić, zwłaszcza pod okiem profesjonalnego instruktora. Książka “Narciarz Doskonały” została napisana z myślą o tych, którzy nie chcą poprzestać na tego rodzaju podstawowym szkoleniu, ale chcieliby cały czas się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

Książka “Narciarz Doskonały”

Znajdziemy w niej sporo przydatnych ćwiczeń i wskazówek, dzięki którym można poprawić swoją technikę jazdy. Ich wybór jest na tyle szeroki, że każdy narciarz powinien znaleźć wśród nich coś dla siebie, bez względu na to, jak długo jeździ na dwóch deskach. Pomocą w zrozumieniu kolejnych rozdziałów są zdjęcia, które je ilustrują. Niestety, zdjęcia są czarno-białe, co może stanowić pewne rozczarowanie.

W książce nie brakuje też typowo naukowych dowodów i wyjaśnień związanych z siłami fizycznymi, które oddziałują na nas w czasie jazdy. Z punktu widzenia przeciętnego narciarza są one raczej niezbyt przydatne, ponieważ są dość skomplikowane. Jeśli jednak znajdzie się ktoś, kto chciałby mieć solidne podstawy teoretyczne do jazdy na nartach, z pewnością warto je przeanalizować. To dobre rozwiązanie na przykład dla początkujących instruktorów narciarstwa, którym zależy na przekazywaniu wiedzy kursantom w profesjonalny sposób.

Wybór odpowiedniego poradnika

Wybór poradników dla narciarzy dostępnych na polskim rynku jest wciąż stosunkowo ubogi. Książka “Narciarz Doskonały” zdecydowanie wyróżnia się na ich tle, warto więc zapoznać się z nią, zwłaszcza jeśli traktujemy jazdę na nartach poważnie i chcielibyśmy rozwinąć swoje umiejętności w tej dziedzinie. W wielu poradnikach możemy też znaleźć wskazówki w jaki sposób dobierać sprzęt narciarski, jednak przy wyborze nart proponuje zwrócić się do profesjonalnego sklepu narciarskiego jakim jest Contingent.