“Kieszonkowy przewodnik. Kraków” jest zbiorem turystycznych informacji oraz nowinek na temat Krakowa. Został wydany  2014 roku i jest obecnie dość popularną książką na temat pierwszej stolicy Polski.

Dla wieku turystów i odwiedzających przewodnik jest uznawany za niezbędnik – bardzo przydaje się podczas wielu wyjazdów. Na jego podstawie (przegląd przewodnik przed podróżą) można zaplanować wycieczkę oraz zwiedzanie, co pozwoli uniknąć błądzenia po mieście bądź większej nudy. Coraz częściej korzystają z niego nie tylko turyści i przyjezdni, ale dzięki przystępnej formie nawet lokalni mieszkańcy, którzy wbrew pozorom nie znają wszystkich tajemnic swojego miasta.

Co znajdziemy w przewodniku?

W krótkim przewodniku (książka liczy nieco ponad 100 stron) można znaleźć wszystkie najważniejsze punkty Krakowa – te, które są turystycznymi priorytetami większości odwiedzających. Miejsca takie jak Wawel, Kazimierz, Plac Matejki i Planty – w książce znajdują się przystępne opisy tych miejsc, sposoby przemieszczania się pomiędzy nimi, a także wiele interesujących ciekawostek. Oprócz tego przewodnik zawiera wiele wzmianek na temat najpopularniejszych muzeów, kościołów i innych zabytków.

Zaletą książki “Kieszonkowy przewodnik. Kraków” jest nie tylko mnogość opisów ciekawych miejsc na terenie samego Krakowa (między innymi 10 starannie opracowanych tras wycieczkowych obejmujących ciekawe punkty oraz miejsca w mieście), ale również zawarte są w nim propozycje niedalekich wycieczek poza miasto. W ten sposób zainteresowany turysta może zapoznać się z walorami wycieczek do Wieliczki w której znajduje się kopalnia soli, Pieskowej Skały, Tyńca oraz obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Kolejną zaletą książki jest krótki spis najbardziej polecanych knajpek oraz barów, w których można dobrze zjeść i spędzić miło czas.

Kieszonkowy przewodnik po Krakowie zawiera wszystkie niezbędne informacje dla turysty. Jest z pewnością wielkim ułatwieniem, a dzięki prostej formie oraz przystępnej treści jest również bardzo przyjemną lekturą, z której można wiele się dowiedzieć na temat pięknego miasta, jakim jest Kraków oraz jego tajemniczych zakątków.

Kieszonkowy przewodnik po Krakowie z pewnością jest przydatny, ale w żadnym przewodniku papierowym nie przeczytasz o takich ciekawostkach, które możesz usłyszeć od wykwalifikowane przewodnika z Krakowa.