Książka pod tytułem „Jazda na rolkach – podstawy” to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą podnosić swoje umiejętności w jeździe na rolkach. Książka napisana jest bardzo prostym i zrozumiałym dla odbiorcy językiem, poruszane są w niej różne wątki teoretyczne, ale też praktyczne i techniczne, aby czytelnik mógł zaczerpnąć jak najwięcej informacji o świecie rolek, które będzie potem wykorzystywał we własnym życiu.

Różnego rodzaju porady znajdujące się w książce

Znajdują się w niej różnego rodzaju porady, które są w stanie wpłynąć na decyzję młodych osób, np. w kwestii wybierania optymalnych tras do jazdy na rolkach, czy też ubioru, tak aby zabawa nie zakończyła się przypadkiem jakimiś nieprzyjemnościami. Wymienione są w książce różne ćwiczenia, które z powodzeniem można wykonywać na rolkach, wszystkie z nich są dokładnie opisywane, tak aby czytelnik mógł wypróbować je na własnym przykładzie. Oczywiście ćwiczenia zaczynają się od tych przeznaczonych dla początkujących, a potem przeradzają się w te, które mogą realizować osoby bardziej zaawansowane technicznie.

Cam Millar – “Jazda na rolkach – podstawy”

Bardzo dobrą informacją dla czytelników jest na pewno to, że w książce znaleźć można wiele kolorowych zdjęć. Dzięki temu można zobaczyć jak przyjąć prawidłową pozycję do ćwiczenia, jak powinno ono wyglądać w praktyce i co trzeba zmienić, aby ćwiczenie zakończyło się u danej osoby pełnym sukcesem. Zdjęcia są bardzo przejrzyste, więc raczej nikt nie będzie miał prawa na nie narzekać, wszystkie są niezwykle precyzyjne, doskonale oddając klimat poszczególnych ćwiczeń na rolkach, m.in. przekładanki, czy też slalomu. W książce znaleźć można także wiele przydatnych informacji na temat bezpieczeństwa jazdy na rolkach, z którymi warto się dokładnie zapoznać, aby optymalnie zadbać o swoje zdrowie na trasie i przypadkiem nie stworzyć również zagrożenia dla innych ludzi. Autor jest na co dzień instruktorem jazdy na rolkach, więc wszystkie jego porady są bardzo fachowe i profesjonalne, warto na nich polegać, ponieważ w ten sposób można podnieść swoje umiejętności w szybkim tempie.

Dla osób, które wolą się uczyć z instruktorem polecamy ofertę firmy Agama Sport, która organizuje naukę jazdy na rolkach w Krakowie dla osób w rożnym wieku.