W Polsce możemy znaleźć bardzo dużo ciekawych miejsc i pięknych miast, w których odnajdziemy niesamowite zabytki oraz ciekawe historie z przeszłości. Wiele z tych miast jest niedocenianych i pomijanych. I właśnie o jednym z takich polskich, może nieco zapomnianych miast opowiada książka “Jasło i okolice. Przewodnik”.

“Jasło i okolice. Przewodnik”

Jest to niezbyt obszerna książka, licząca nieco ponad 150 stron. Wydana została w 2013 roku, a autorami omawianego przewodnika są Jerzy Fąfara oraz Sylwia Tulik. W książce znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, które powinny znaleźć się w dobrym przewodniku. Mamy więc obszerny opis historii miasta, a także najważniejsze zabytki oraz historyczne miejsca, których żaden turysta nie powinien ominąć. Pozycja “Jasło i okolice. Przewodnik” pokazuje także najciekawsze szlaki turystyczne, które pokażą nam wszelkie walory rejonu, który przyszło nam odwiedzić. Dodatkowo czytelnik otrzymuje również proste zestawienie najpopularniejszych punktów z branży gastronomicznej oraz noclegów w Beskidzie Niskim. Możemy także zaznajomić się z kalendarzem proponowanych imprez cyklicznych, które odbywają się w mieście i okolicy – z pewnością pozwolą one umilić czas spędzony w tym mieście.

Dużą zaletą pozycji jest z pewnością duża ilość fotografii przedstawiających samo miasto oraz region w którym się ono znajduje. Na ponad 400 zdjęciach można odnaleźć wiele ciekawych miejsc, które warto z pewnością w mieście i w jego okolicach zwiedzić oraz zobaczyć na własne oczy. Barwne i różnorodne fotografie z pewnością do tego zachęcają.

Książka zawiera wszystkie najbardziej potrzebne informacje na temat miasta oraz okolic. Stanowi dobrą bazę dla każdego turysty, który wybiera się w ten rejon. Kliknij po więcej zdjęć z Beskidu.