Książka “Gitara dla początkujących” autorstwa Mateusza Małka oraz Lecha Zaciury to jedna z wielu książek w tej tematyce dostępna na polskim rynku. Czy rzeczywiście jest to książka dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grą na tym instrumencie? Po przeczytaniu książki, okazuje się, że tak.

“Gitara dla początkujących”

Pozycja wyróżnia się bardzo przejrzystym sposobem posegregowania proponowanych czytelnikom treści – począwszy od podstawowych kwestii dotyczących wyboru gitary, prawidłowej postawy, jak również przedstawia podstawowe i zaawansowane akordy oraz techniki gry na tym instrumencie. Wszystko to sprawia, że książka ta jest idealnym materiałem dla każdego, kto chciałby nauczyć się grać na gitarze – nawet jeśli do tej pory nie miał nawet gitary w swoim ręku.

Kolejną zaletą książki “Gitara dla początkujących” jest dołączenie do niej płyty CD, na której znajduje się szereg filmików, które uzupełniają treść przedstawioną w książce oraz doskonale obrazują poruszane w niej kwestie. Znacznie wpływa to na zrozumiałość tekstu – trudno jest bowiem nauczyć konkretnej umiejętności wyłącznie za pomocą tekstu pisanego oraz samej teorii.

Książka Mateusza Małka oraz Lecha Zaciury łączy w sobie zarówno aspekt teoretyczny (treść książki), jak i aspekt praktyczny, który jest ukazany dzięki dołączonym filmikom na płycie CD oraz ilustracjom i rysunkom, które są zamieszczone w książce. Dlatego też wydaje się być idealną pozycją dla wszystkich tych, którzy pragną samodzielnie nauczyć się gry na gitarze bądź pogłębić swoją wiedzę na temat tego instrumentu oraz doszkolić swoje umiejętności.

Jeżeli uważasz, że książka to za mało możesz udać się na lekcje gry na gitarze do Pana Mirosława Worka, który prowadzi szkołę gitarową Guitar Underground.