Niewielu jest wśród nas takich, którym nigdy nie zdarzyło się pluskać w basenie, jeziorze czy morzu. Nie wszyscy jednak potrafią pływać – wielu spośród amatorów wodnych szaleństw pływa najpopularniejszym stylem pływackim zwanym „po swojemu”. Czy i ty próbowałeś pracować nad swoimi umiejętnościami na własną rękę? A w zasadzie – na własną rękę, nogę i głowę, bo przy każdej dotychczasowej próbie nauki przypominałeś bardziej rażonego prądem węgorza niż wdzięczną syrenkę czy trytona? A może pływasz już całkiem sprawnie i chcesz podszlifować swoje zdolności, by pruć wodę niczym Michael Phelps? Oto coś dla ciebie!

Książka pt: “Pływanie dla każdego”

Dzięki książce „Pływanie dla każdego” autorstwa amerykańskiego trenera Terry’ego Laughlina będziesz pływać lepiej – szybciej i dłużej, mniej się przy tym męcząc. Poznasz zasady autorskiej metody Laughlina, „Total Immersion”, wykorzystywanej i chwalonej przez pływaków na całym świecie.

„Pływanie dla każdego” składa się z trzech działów – pierwszy z nich (rozdziały 1-3) przybliża ogólne trudności, z którymi musi zmierzyć się pływak oraz sposoby, dzięki którym te problemy rozwiąże, jednocześnie wypracowując nowe, lepsze nawyki. W drugim z kolei (rozdziały 4-10) znajdziesz informacje dotyczące zasad efektywnego pływania – w tej części dowiesz się m.in., jak ciało powinno wchodzić w interakcję z wodą. Kolejne rozdziały tej części opisują różne style: grzbietowy, klasyczny, motylkowy i kraula. Poza objaśnieniem techniki, podane są tu także wskazówki, jak rozwijać potrzebne w przypadku każdego z nich umiejętności. Ostatni dział, „Trening metodą TI” opisuje, jak szlifować swój styl pływania, by ruchy były wydajniejsze – to właśnie tu poznasz tajniki metody „Total Immersion”.

I choć mogłoby się wydawać, że pływania nie można nauczyć się z książki, to pozycja ta jest doskonałym uzupełnieniem intensywnych treningów pływackich – albo relaksujących popołudni na basenie, jeśli pływasz rekreacyjnie. „Pływanie dla każdego” napisane jest przystępnym językiem, a opisy są tak dokładne, że choć dodano do nich zdjęcia, i bez nich rady autora byłyby zrozumiałe – i niezwykle pomocne.

Dzięki niej już niedługo staniesz się mistrzem pływania! Po zapoznaniu się z teoria możesz sprawdzić swoje umiejętności praktyczne na nauce pływania organizowanej przez firmę Agamasport- https://www.agamasport.pl/nauka-plywania-krakow/