Na rynku wydawniczym pojawił się nowy tytuł skierowany dla miłośników psów – to książka autorstwa Pani Barbary Białczyk pod tytułem „Groomer – Podstawy pielęgnacji psów”. Dzięki zebraniu w jednym miejscu najważniejszych informacji dotyczących pielęgnacji psów książka ta jest obowiązkową pozycją dla wszystkich osób, które chcą zostać groomerami, ale również dla każdego właściciela psa, który pragnie odpowiednio o niego zadbać.

Porady jakie znajdziemy na stronach tej ciekawej lektury oparte są na wieloletnich doświadczeniach autorki, w związku z czym można mieć pewność, że to rzeczywiście fachowa i przydatna wiedza. Czytający posiądzie wiele istotnych informacji – między innymi jaki sprzęt jest niezbędny do wykonywania tego zawodu oraz w jaki sposób można skorzystać z profesjonalnego sprzętu w zaciszu własnego domu. Książka dokładnie wyjaśnia również jak w prawidłowy sposób postępować z psem w trakcie wykonywania zabiegów. Dodatkowo w bardzo konkretny i rzeczowy sposób opisana jest relacja jaka zachodzi pomiędzy psem, a groomerem. Znajdziemy tutaj również porady w jaki sposób te odpowiednie relacje zbudować.

Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem czworonoga lub właśnie planujesz wprowadzenie do domu nowego członka rodziny, w książce tej znajdzie niezbędne informacje dotyczące dbałości o Pupila.

Autorka wyjaśnia krok po kroku jak prawidłowo zadbać o:

  • Oczy
  • Uszy
  • Zęby.
  • Łapy i pazury.
  • Gruczoły okołoodbytowe.

Lektura porusza mnóstwo istotnych wątków, nie tylko bezpośrednio związanych z pielęgnacją sierści, ale także tych “wokół” – z pozoru nieistotnych, a w rzeczywistości bardzo znaczących, zarówno dla właściciela oraz samego zainteresowanego, czyli psa.

Pokonując kolejne strony lektury dowiesz się między innymi:

  • jak wykąpać psa i jak często dokonywać tego zabiegu
  • posiądziesz istotne informacje na temat mowy ciała psa, które mogą przydać się podczas kontaktu z czworonogiem podczas zabiegu (książka dostarcza wielu ciekawych newsów na temat każdego ze zmysłów naszych pupili)
  • jak przygotować psa do poszczególnych zabiegów pielęgnacyjnych
  • jak sprawić, aby zabiegi pielęgnacyjne nie były dla pupila traumą, a przyjemnością
  • jak ćwiczyć, aby nawiązywać lepsze relacje z psem (nie tylko w celu wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych bezproblemowo)

Podsumowanie

Jeśli jesteś początkującym groomerem lub zastanawiasz się czy ten zawód jest właśnie dla Ciebie – ta lektura z pewnością rozwieje dużo wątpliwości oraz nakreśli Ci drogę jaką powinieneś wybrać, aby być dobrym w tym co robisz. Jeśli jesteś troskliwym właścicielem psa lub masz go od nie dawna pozycja ta pomoże Ci zrozumieć jak bardzo istotne jest dbanie o sierść i narządy naszych psów oraz wykonywanie tych czynności prawidłowo.